NÉZD MEG A VIDEÓNKAT és készítsd el a receptet! Cézár salátát sok helyen lehet kapni, de otthon is nagyon egyszerűen elkészítheted ezt a könnyed saláta receptet! Készíts saját szakácskönyvet receptkártyáinkkal! 😉 Töltsd le, nyomtasd ki!
Nincs az a trükk, amit meg ne tennél arcod szépségéért. Szívesen kipróbálsz minden csodaszert. Ha nem félnél annyira és pénztárcád is bírná, talán még kés alá is feküdnél. Csak megszabadulj a tokádtól – legyen az akár leheletnyi. Hogy a ráncokról már ne is beszéljünk.
Ennek a leveskének annyi köze van Frankfurthoz, mint a székelykáposztának Erdélyhez, azaz semmi. Talán a benne lévő frankfurti virsli lehet a névadó. Ettől függetlenül egy jó ízű leves, feltéve, ha nem rontjuk el azzal, hogy szétfőzzük benne a káposztát, illetve silány minőségű virslit teszünk bele, mert akkor rémálommá válhat az egész. Az egyik kedvenc levesünk az őszi, téli időszakban, melengető, tápláló, sűrű és tartalmas. Ahány ház, annyi elkészítési módja létezik. Én a virslikarikákat le szoktam pirítani, mert ettől jobb ízű lesz és nem fő szét a levesben, valamint húsos szalonnát is vágok alá, amitől kap egy kellemesen füstös ízvilágot. Nálam hagyományosan rántással készül, de habarással is elkészíthető, akkor kicsit kímélőbb. A fűszereket, főleg a majoránnát ne sajnáljuk belőle, mert nagyon jól harmonizálnak a káposztával. Második fogásnak elég utána egy palacsinta vagy milánói, de önmagában is laktató étel. Frankfurti leves Hozzávalók: 50-60 dkg kelkáposzta 5 dkg füstölt húsos szalonna (kolozsvári, bacon) 20 dkg jó minőségű frankfurti virsli 1 vöröshagyma 2 g fokhagyma 2-3 közepes burgonya majoránna őrölt kömény só bors rántáshoz: olaj 2 csapott ek liszt pirospaprika 1 kis pohár tejföl 2 g fokhagyma Elkészítése: Káposzta torzsáját kivesszük, leveleit laskára vágjuk. Burgonyát és a húsos szalonnát felkockázzuk. Virsliket felkarikázzuk. Kevés olajon átpirítjuk a virslikarikákat, kiszedjük egy tányérra. A visszamaradt zsiradékra rádobjuk a húsos szalonnát, kicsit kipirítjuk, megfonnyasztjuk rajta a finomra vágott vöröshagymát, majd a fokhagymát is. Rádobjuk a kelkáposztát és a burgonyát, kicsit átpirítjuk, felöntjük annyi vízzel, amennyi bőven ellepi. Fűszerezzük sóval, borssal, őrölt köménnyel és majoránnával. Hozzáadjuk a lepirított virslikarikákat. Lefedve, kis lángon roppanósan puhára főzzük. Közben elkészítjük a rántást: az olajhoz adjuk a lisztet, lepirítjuk, hozzányomjuk a fokhagymát, kicsit tovább pirítjuk, tűzről levéve meghintjük pirospaprikával, felengedjük hideg vízzel, simára keverjük benne a tejfölt. A rántást hőkiegyenlítjük, - a forró levesből merünk hozzá - elkeverjük, beleöntjük a levesbe, jól kiforraljuk. Ha szükséges, még fűszerekkel korrigálhatunk az ízén. Tejföllel tálaljuk.
Szegény újdonsült apukák sokszor fogalmuk nincs, hogy mivel is tehetnék könnyebbé egy anyuka első n...
Végezd el az alábbi 6 gyakorlatot, hogy megszűnjön a hátfájásod!Mivel egyre több időt töltünk ülve, és keveset mozgunk, ezért nagy az esélye annak, hogy pár év múlva hátfájásokkal kell majd szembenéznünk.Most viszont itt van 6 gyakorlat, ami éppen ezen probléma megszüntetését, kezelését szol
A tésztasaláták nagy kedvenceim, mert könnyű, mégis energiát adó ételek és szinte minden fellelhető otthoni maradék eltüntetésére, valamint a család és nagyobb "tömegek" jóllakatására is alkalmasak. Munkahelyi búcsúztatókra, összejövetelekre gyakran szoktam készíteni, mindenki szívesen fogyasztja és mivel ezek az események ebéd időben szoktak lenni, így egyúttal meg van oldva a főétkezés. Piknikezéshez is rendkívül ideális. Most hűtőürítés kapcsán jutott eszembe, hogy már régen készítettem, így ma erre esett a választásom. Elkészítési idő: 30 perc Tésztasaláta gazdagon Hozzávalók: 20 dkg száraz tészta ( pl.: orsó, penne, csavart, kiskagyló) 2 pár virsli 1 kukoricakonzerv 1 bögrényi zöldborsó ½ piros kaliforniai paprika ½ sárga kaliforniai paprika 2 főtt tojás 2 dl majonéz 3 dl tejföl só őrölt bors mustár cukor citromlé Elkészítése: A tésztát enyhén sós, lobogó vízben "fogkemény"-re főzzük. A tojásokat és a borsót is megfőzzük, kukoricát leszűrjük, leöblítjük. A paprikákat kis kockákra vágjuk, főtt tojás, virslit felkarikázzuk. Az összes hozzávalót egy nagy tálba tesszük, elkeverjük, ráöntjük a majonézzel elkevert tejfölt, melyet még ízesíthetünk mustárral, sóval, borssal, cukorral, citromlével. (házi majonéz esetében ez már mind benne van) Sózzuk, borsozzuk. 1-2 órára a hűtőbe tesszük, hogy összeérjen a saláta. TIPP: Virsli helyett főtt tarjával, sonkával vagy fűszeres sült csirkemellel is készíthetjük. Beleapríthatunk egy csokor újhagymát vagy egy fej lila hagymát is, adhatunk hozzá néhány szem koktélparadicsomot, uborkát, sajtkockát. A majonézes öntetbe keverhetünk egy kis Erős Pistát vagy chili pasztát.
Nagyon komolyan hangzik és nem is gondolnánk, hogy a csabai kolbász milyen egyszerűen elkészíthető. Csak a pontos fűszerezési arányokat kell betartani és nagyon finom házi készítésű csabait kapunk! A Második világháború után ugyan a készítése már iparszerű volt orosházi, gyulai, békéscsabai, illetve budapesti üzemekben, de a város környékén és a környező falvakban a lakosság mindvégig házi körülmények között készítette. Íme a recept!
Kiadós köret, amely nem csak sültekhez, hanem ragukhoz is kiváló.
Azt hiszem eluralkodott rajtam a tavaszi fáradtság. Azt veszem észre magamon, hogy olyan ételek próbálok sütni-főzni, ami nem jár túl sok energia-ráfordítással. A hentes pultban egy jókora szép sovány karajt szemeltem ki. Mivel a nagy darab húsokat nehezebb átsütni, gondoltam újra előveszem a jó öreg römertopfomat és így biztosan puhára sül majd benne a hús. Hogy szaftos is és ízes is legyen tegnap este bepácoltam, ma pedig megtömködtem mindenféle magyaros finomsággal: kolbásszal, szalonnával, sajttal és hagymával. Mind a tíz ujjunkat megnyaltuk utána. Elkészítési idő: 150 perc Pácolás: 8 óra / 480 perc Zsebes karaj Hozzávalók: 1,5 kg csont nélküli karaj egyben 10 dkg szeletelt bacon szalonna 1 húsleveskocka 20 dkg trappista sajt 1 szál kolbász 1 vöröshagyma 1 piros kaliforniai paprika pác: olaj magyaros sültek fűszerkeveréke vegeta só őrölt bors pirospaprika Elkészítése: 1. A karajt 1-1,5 centinként bevagdossuk úgy, hogy az alja egyben maradjon. Az olajból és a fűszerekből pácot készítünk, mindenütt jól bekenegetjük vele a húst, főleg a zsebecskéket, becsavarjuk alufóliába, légmentesen lezárjuk és éjszakára a hűtőbe tesszük érlelődni. 2. Másnap a zsebecskékbe vastagabbra szelt sajtot, bacon szalonnát, kolbász karikákat és vöröshagyma szeleteket rakosgatunk, majd az egészet beletesszük az előzőleg 1/2 óráig hideg vízben áztatott römertopfba . 3. A tetejét még csíkokra vágott kaliforniai paprikával kirakosgatjuk, aláöntünk 2 dl vizet, melyben feloldunk 1 húsleveskockát. Hideg sütőbe tesszük, folyamatosan emeljük a hőfokot és kb 2 óra hosszat sütjük. 4. Mikor a hús puha, levesszük a römertopf tetejét és pirosra sütjük. A húst ferdén szeletelve, a saját szaftjával meglocsolva, krumplipürével tálaljuk.
NÉZD MEG A VIDEÓNKAT és készítsd el a receptet! Íme egy klasszikus és elronthatatlan pizzatészta recept, amellyel egészen biztosan olyan pizzát tudsz készíteni otthon, mint a legjobb pizzériákban! Készíts saját szakácskönyvet receptkártyáinkkal! 😉 Töltsd le, nyomtasd ki!
Ezzel mindig finom illatuk lesz!
Ez az étel nagy kedvenc. Nagyon régen, egy étteremben ettünk hasonlót, amit természetesen otthon is el kellett készítenem. Legtöbbször mirelit, sütőben süthető sült krumplit készítek hozzá. Amíg az elkészül, bőven elkészül a csirke is. Érdemes jóval többet készíteni belőle, mert egyszerűen abbahagyhatatlan. Én napokig tudnám enni. Ez a recept a Kifőztük 2012/2. számában és a Népszabadság-Kifőztük kiadványban is megjelent. A Kifőztük online újságjai, ingyenesen letölthetők az oldalról a www.kifoztuk.hu oldalról. Ha elkészítettétek, majd azért meséljétek el, hogy hogy ízlett! MUSTÁROS CSIRKEMELL Hozzávalók 4 személyre 1 egész csirkemellfilé 1 fej lila hagyma 3-4 dl tejszín 4-6 evőkanál magos mustár só bors 2 evőkanál olaj a tálaláshoz: sült krumpli, főtt rizs, esetleg főtt tészta Felcsíkozzuk a csirkemellet, nagyobb szeletekre vágjuk a hagymát, majd az utóbbit megpirítjuk olajon. Hozzáadjuk a csirkemellet, amelyet fehéredésig sütünk. Amikor átsült, felöntjük a tejszínnel, sózzuk, borsozzuk, és elkeverjük benne a mustárt. Fedő alatt puhára főzzük, majd tálaljuk. Sült krumplival, esetleg főtt rizzsel vagy főtt tésztával kínáljuk.
Az egészséges életmód ellen a leggyakoribb kifogás az, hogy drága. Azt nem vitatom, hogy a hiperek, a drogériák és a bioboltok polcain valóban... Tovább olvasom
A burgonya főzővize nagyon jó a kenyérbe (már amikor az ember lánya nem felejti el, és nem önti le a mosogatóba, ugye?), a burgonyás kenyérbe meg pláne! Szóval amikor krumplit főztök, ne feletsétek el, hogy a vizet ne a mosogatóba öntsétek le róla, hanem egy edénybe, hogy utána fel lehessen használn ...
Egyszerű, de nagyszerű zöldséges fogás húsmentes napokra. Belseje lágy az olvadó sajtoktól, külseje istenien ropogós a pankó morzsától. A karfiol egy egészséges, diétás zöldség, így ősszel érdemes minél többet fogyasztani belőle, annak ellenére, hogy nem túl népszerű étel. Bár én nagyon szeretem rántva és levesnek is. Aztán még ott vannak a csőben sütött, rakott, morzsás, hússal töltött változatok, amik megtörik ennek az értékes zöldségnek az egyhangúságát. A receptötlet innen származik, csak kicsit átalakítottam a magam ízlése szerint. Sajtos karfiolgolyó Hozzávalók: 1 kg karfiol 1 vöröshagyma 2 g fokhagyma 1 tojás 5 dkg parmezán 5 dkg trappista liszt, amennyit felvesz a massza só bors petrezselyem pankó morzsa olaj tejfölös-joghurtos mártogató: 1:1 arányú tejföl / (görög) joghurt 2-3 g fokhagyma lereszelve pici só Elkészítése: A karfiolt megtisztítjuk, megmossuk, rózsáira szedjük, késes aprítóban, több adagban rizsszem nagyságúra daráljuk. Kevés olajon megfuttatjuk a finomra vágott hagymát, fokhagymát, hozzáadjuk a karfiolrizst, sózzuk, borsozzuk. Néhány percig nagy lángon pirítjuk. Hagyjuk kihűlni, közben hozzákeverjük az apróra vágott petrezselymet. Hozzáadjuk a tojást, lereszelt sajtokat, ha kell még sózzuk, borsozzuk, annyi liszttel összedolgozzuk, hogy jól formázható masszát kapjunk. Kis golyókat formázunk, pankó morzsába forgatjuk, bő, forró olajan ropogósra sütjük. Azonnal, melegében, friss salátával, mártogatóval kínáljuk. Ha marad belőle, hidegen is finom.
Some may think these ideas are kind of crazy. While that may be true, we also think they're kind of brilliant.
Könnyed nyári előétel, amit gyakran készítek és mindig más-más változatban. Leginkább a fűszerezést szoktam variálni, de időnként kerül a sajt mellé még más is. Most éppen olajbogyó, de van amikor aszalt paradicsomot és friss fűszernövényeket - pl.: kakukkfű, rozmaring, oregáno - is használok a pácoláshoz. Nagyon egyszerű elkészíteni, a sajtokat felkockázzuk, üvegbe rakjuk, felöntjük a fűszeres olajjal és gyakorlatilag már készen is állna a fogyasztásra, ha nem kellene néhány napot várni arra, hogy összeszokjanak az ízei. De sajnos várni kell és ez idő alatt csak annyit tehetünk, hogy időnként megnézegetjük a szép színes üvegünket a hűtő felső polcán. Ha elég türelmesek voltunk, néhány nap elteltével már jólesően falatozhatjuk a kellemesen aromás sajtkockákat. A végén megmaradt ízes olajat ne öntsük ki, felhasználhatjuk salátákhoz, sült zöldségek ízesítéséhez vagy csak egyszerűen friss kenyérrel kitunkolhatjuk. Ha az olaj teljesen elfedi a sajtot, akkor hetekig tárolhatjuk a hűtőben, de nálunk ez még sosem fordult elő. Pácolt feta Hozzávalók: 1 db 500 ml űrtartalmú üveghez 25 dkg feta 5 dkg olajbogyó 1 duci gerezd fokhagyma provence-i fűszerkeverék szárított chilipehely kb 2,5 dl olívaolaj Elkészítése: A fetát kb 1-1,5 cm-es kockákra vágjuk. A fokhagymát megpucoljuk, vékonyan felszeleteljük. A sajtot meghintjük a fűszerkeverékkel és a chilipehellyel, (én egyenként forgattam meg a fűszerben és a chilipehelyben) majd üvegbe rétegezzük a fokhagymával és az olajbogyóval. Felöntjük olívaolajjal, hogy teljesen ellepje, légmentesen lezárjuk az üveget. Hűtőbe tesszük 3-5 napra, míg összeérnek az ízek. Pirítósra, szezámmagos rozslapra kenve vagy bagettel, focacciával fogyaszthatjuk.
A régi parasztházak varázslatos hangulata megragadó. Magyarország gazdag a gyönyörű homlokzatú ép...
Utazás a Babával
Frissítően üdítő, gyors, mutatós, habkönnyű nyári desszert, melynek a szépségén kívül nagy előnye, hogy még a sütőt sem kell bekapcsolni az elkészítéséhez. Ideális vendégváró vagy ünnepi desszert, de én akár minden nap meg tudnám enni. Ha cukor helyett édesítővel készítjük, akkor lelkiismeret furdalás nélkül vághatjuk egyik szeletet a másik után. A gyümölcsöket bátran variálhatjuk benne, meggyel, szőlővel, ribizlivel is finom. Gyümölcsös joghurthasáb Hozzávalók: 1 db 33x5 cm-es őzgerincformához 5 dl natúr joghurt 2,5 dl habtejszín 25 gr (1 tasak) zselatinpor 6 ek porcukor - vagy ízlés szerint 2 cs vaníliás cukor kb 30 dkg friss bogyós gyümölcs vegyesen (nálam: áfonya, málna, szeder, nektarin) Elkészítése: A joghurtot, cukrokat és zselatinport egy edénybe öntjük, összekeverjük, kis lángon felmelegítjük, de nem forraljuk! Felverjük a tejszínt, majd hozzáadjuk a kéz melegre hűlt joghurtos keverékhez, simára keverjük vele. Egy őzgerincformát bevizezünk, folpackkal kibélelünk, belerétegezzük a gyümölcsöket (a barackot nagyobb darabokra vágjuk, a bogyós gyümölcsöket egyben hagyjuk) és a tejszínes-joghurtos masszát. Legalább 3-4 óra hosszára - de még jobb, ha egy éjszakára - hűtőbe tesszük. Ha a joghurthasáb megszilárdult, a tálaló edényre borítjuk úgy, hogy az őzgerinc nyitott feléhez illesztjük, hirtelen mozdulattal megfordítjuk, a folpackot óvatosan lehúzzuk róla, friss gyümölcsökkel, citromfű levélkékkel díszítjük.
A kerti veteményes még mindig ontja a cukkiniket. Legtöbb esetben töltve, rántva vagy rakottasnak készítem, de szezonban kihagyhatatlan belőle a leves is. A hőségben talán még üdítőbb is, mint a gyümölcslevesek, főleg ha tejszín helyett sűrű, krémes joghurtot használunk hozzá, amitől még krémesebbé, pikánsabbá válik. Laktató, könnyű, rostdús és kalóriaszegény, hidegen, melegen egyaránt fogyasztható. Én önmagában is szívesen elkanalazgatom, de füstölt vagy fetasajttal megszórva, levesgyönggyel, pirított baconnal is isteni finom. Elkészítési idő: 30 perc Joghurtos cukkinikrémleves fokhagymás krutonnal Hozzávalók: 3 közepes zsenge cukkini (kb 60-70 dkg) 1 kisebb burgonya 1 vöröshagyma 2 g fokhagyma 1 liter csirkehúsleves 3 ek görög joghurt 2 ek olívaolaj kevés vaj só frissen őrölt bors fokhagymás kruton: néhány szelet kenyér 1-2 gerezd fokhagyma Elkészítése: A vaj-olaj keverékén megfuttatjuk a vöröshagymát és fokhagymát. Hozzáadjuk a felkockázott burgonyát és a héjas cukkinit. Felengedjük a húslevessel, sózzuk, borsozzuk, fedő alatt puhára pároljuk a zöldségeket. Botmixerrel krémesre turmixoljuk, hozzákeverjük a joghurtot, ha kell még után ízesítjük, a tűzre visszatéve összeforraljuk. A fokhagymás krutonhoz a kenyérszeleteket tepsibe helyezzük, félig megpirítjuk a sütőben. Kivesszük, mindkét oldalát megkenjük a fokhagymával, ha kicsit kihűlt apróra felkockázzuk, majd a sütőbe visszatolva ropogósra sütjük. A levest a fokhagymás krutonnal kínáljuk.
Nálam ritkán készül muffin, talán azért, mert nem szeretjük a tömör süteményeket. Ezt a receptet az FB-n láttam meg, ciklonként söpör most végig a sütős-főzős csoportokon, sorra készítik a háziasszonyok. Gondoltam teszek vele egy próbát, egyrészt mert ez egy sós változat, - nincs tele cukorral - másrészt pedig belül puha, foszlós tésztájú, kívül ropogós rágcsálnivaló, valamint látványosan csábító is. Kicsit változtattam rajta, a töltelékben lévő margarint én házi vajra cseréltem és picit sóztam is. Ez az alap változat, ha sósan készítjük, akkor krémsajttal, sonkával, szalámival, kolbásszal, újhagymával, füstölt sajttal is lehet tölteni. Édes változat esetén lekvárral vagy mogyorókrémmel tölteném, de akkor kevesebb sót és pici cukrot tennék még a tésztájába, a tetejét pedig szórócukorral hinteném meg. Langymelegen volt a legfinomabb, mikor a sajt még lágyan olvadozott benne. Tartalmas leves után kiváló második fogás, de vendégváróként is kínálhatjuk. Sajtos muffin 12 db tészta: 2 dl tej 1 tasak (7gr) szárított élesztő 1 tk porcukor 47 dkg liszt 1 tk só (nálam 1,5 tk) 1 dl étolaj 1 nagy tojás töltelék: 8 dkg puha margarin (nálam házi vaj) 8 dkg reszelt félkemény sajt tetejére: 1 felvert tojás szezámmag Elkészítése: Az élesztőt elkeverjük a langyos cukros tejben, tetejét meghintjük 1 ek liszttel, kb 10 perc alatt felfuttatjuk. Egy mélyebb tálba szitáljuk a lisztet, elkeverjük benne a sót, hozzáadjuk a tojást, olajat, felfuttatott élesztőt, összegyúrjuk. Szép sima tésztává dagasztjuk, gombócot formálunk belőle, letakarva 15 percet pihentetjük. Közben elkészítjük a töltelék hozzávalóit: a vajat habosra kikeverjük, sajtot lereszeljük. A duplájára kelt tésztát lisztmentes felületre borítjuk, 12 egyenlő részre osztjuk, kis gombócokat formálunk belőlük. Minden egyes gombócot 12x18 cm-es, téglalap formára nyújtunk. A felső részén kb a tészta feléig 6-7 bevágást ejtünk. Az alsó részére kenünk a kikevert vajból, megszórjuk kevés reszelt sajttal. Feltekerjük úgy, hogy a vágások vége a tészta aljára kerüljön. Picike csigát hajtunk belőle, minden egyes gombóccal így járunk el. A csigákat muffin forma mélyedéseibe helyezzük, letakarva 15 percet hagyjuk kelni. Közben a sütőt előmelegítjük 180°C-ra. 15 perc után enyhén felvert tojással lekenjük a muffinok tetejét, megszórjuk szezámmaggal. Betoljuk az előmelegített sütőbe, 20-25 perc alatt készre sütjük.
A receptet a Kifőztük magazinból kölcsönöztem. Egy csomag feta árválkodott a hűtőmben, amit már egy ideje ide-oda tologattam. Eredetileg pácolt sajtot terveztem készíteni belőle, de ahhoz több nap kellene mire összeérik, megpácolódik és ezt most nem volt kedvem kivárni. Azonnali felhasználáshoz kerestem receptet és rá is találtam Latsia krémesen lágy és csípős fetakrémjére. Nagyon szeretem a görög ételeket, nyáron gyakran készítek görög salátát vagy gyrost, imádom a htipitit, amely szintén egy paprikás-fetás csípős krém. Most ezzel a recepttel még egy isteni görög étel került fel a palettámra. Az eredeti változatban nem szerepel, de én a mixelés után még tettem bele egy kevés nagyon apróra összevágott zsenge lila hagymát is és mivel nekem chiliből sosem elég, megszórtam a tetejét is vele. Jól behűtöttem és belakmároztam belőle. Elkészítési idő: 10 perc Pihentetés: 60-120 perc Tirokafteri - csípős fetakrém Hozzávalók: 20-25 dkg feta sajt 4 ek görög joghurt vagy tejföl 2 ek olívaolaj 1 ek frissen facsart citromlé 1 magozott friss chili (1/2 fej lilahagyma) Elkészítése: Az összes hozzávalót mixerbe (késes robotgép, turmix) tesszük és krémesre keverjük. Ha nem elég krémes tegyünk még hozzá egy kis joghurtot vagy tejfölt. A feta krémet egy mélyebb tálba tesszük, tetejét meglocsoljuk egy kevés olívaolajjal, apróra vágott chilivel, kevés lila hagymával díszítjük. Néhány órára tegyük hűtőbe, jó hidegen, pirítósra kenve fogyasszuk. Olajbogyót is kínálhatunk mellé. * * * Boldizsár ... végre átengedte a galamboknak a madáretetőt. A galamb egy közeli ágon várakozik és figyel, mielőtt enni kezd, még körülnéz, hogy tényleg biztonságban van-e?
Nagyon meleg van, de enni azért kell. Nekünk ilyenkor a hideg kovászos uborka magában, a jeges nyalánkságok és a pi...
A napokban több blogon találkoztam a házi sajtkészítéssel, amit hamarosan én is ki fogok próbálni, mert nagy sajtimá...
Valahogy hajlamosak vagyunk megfeledkezni a legegyszerűbb ételeinkről. Sokszor törjük a fejünket, mit...
Volna kedved kísérletezni növényi tej készítéssel? Vegán receptek az olcsóbb rizstejtől a kókusztejen és zabtejen át a nyers kesutejig.
Eredeti olasz pizzatészta recept. Készíts te is olyan pizzát otthon, mint a legjobb olasz pizzériákban!
A tökéletes lángost kívülről roppanós kéreg borítja, miközben a tésztája belül foszlós és puha. Színe aranysárga, illata mennyei. Mutatjuk a titkokat és soha többé nem rontod el!
Unod a megszokott ételeket? Készíts ínycsiklandó csirkés finomságot. A mézes szezámmagos csirke könnyen elkészíthető és nagyon ízletes, mi egyszerűen rajongunk érte. Köretnek szinte bármit kínálhatsz mellé. Ha egyszer kipróbálod, meglátod milyen ínycsiklandó. Hozzávalók 1 db csirkemell, 9 evőkanál liszt, 2 db tojás, 1 evőkanál olaj, 1 csomag sütőpor, 1 csipet só. A mézes szezámmagos szószhoz: […]
A szűzpecsenye egy igen nemes húsrész, a sertés bélszínje. Nagy előnye, hogy sovány, zsírtalan, gyorsan elkészülő húsféle, egyetlen na...
Ez a család egyik kedvence. Nagyobb ünnepeken, családi összejövetelekkor biztos, hogy asztalra kerül. :) Ha van itthon kínai kel, akkor nagy esély van rá, hogy ebben a salátában végzi. :D Mikor kicsik voltunk, mindig Apu keverte ki hozzá a "szószt". ♥ Később aztán mi is "megtanultuk". Igaz, mi gondolomra ízesítjük az ilyesmiket, így aztán folyamatosan kóstolgattuk, hogy mikor lesz jó. Egy idő után pedig már benne van az ember kezében, hogy miből mennyi kell. :) Azért a receptben mégsem írhatom szinte mindenhez, hogy ízlés szerint... :D Éppen ezért a mennyiségeket -főleg- a mártást illetően bátran variáljuk és alakítsuk a magunk kedvére. ;) Remekül illik sültekhez, bundás húsokhoz, fasírthoz, grillezett húsokhoz. A tetejét cikkekre vágott főtt tojással díszíthetjük. Nálam most elmaradt, de legközelebb főzök hozzá, mert úgy az "igazi". :) Hozzávalók 4 személyre: 1 fej kínai kel (~60 dkg-os) 2 savanykás, piros héjú alma 1 fej lilahagyma A mártáshoz: 20 dkg tejföl (20%-os) 4 ek. majonéz 1 ek. mustár 1/2 ek. citromlé 1/2 ek. cukor só frissen őrölt színes bors A mártás hozzávalóit egy tálban alaposan kikeverjük. A kínai kelt és a lilahagymát megtisztítjuk, az almákat megmossuk. A kínai kelt leveleire szedjük, míg el nem jutunk a zsenge közepéig. A leveleket hosszában félbe vágjuk, majd 1 cm széles csíkokra szeljük. (Ha túl erős ízre is és állagra is a levél középső erezett része, nyugodtan vágjunk ki belőle; bár ennyivel kevesebb lesz a salátánk.:)) A középső részt "felkarikázzuk". Az almát megfosztjuk magházától, majd 1x1 cm-es kockákra vágjuk. A hagymát finomra kockázzuk. A zöldségeket és az almát egy tálba tesszük, ráöntjük a majonézes mártást, alaposan összekeverjük, tálalásig hűtőben tartjuk.
Mennyei Csirke „Pékné” módra recept! Az eredeti recept a csülök Pékné egy nagyon népszerű és finom étel, de az elkészítése otthon kicsit nehézkes, hosszú időt vesz igénybe, ráadásul a csülköt nem mindenki szereti. A csirkéből készült verzió egyszerűbb, egészségesebb, de ízében ugyanolyan finom, ha nem finomabb. Azért hogy kicsit mégis ragaszkodjunk, az eredeti ízekhez, a receptben használunk egy nagy adag bacont.
Are you looking to streamline life, save money, and feel happier at home? Find 18 things I no longer buy as a minimalist mama.
This November, take a trip to the beautiful Cotswolds countryside to have lunch with House & Garden and learn more about the spectacular journeys of Viking Cruises.
Elkészítési idő: 120 perc Tepsis tarja Hozzávalók: 4-6 szelet sertéstarja (lehet csontos is) 1,5 kg burgonya 20 - 25 dkg füs...
Egyszerű, de nagyszerű zöldséges fogás húsmentes napokra. Belseje lágy az olvadó sajtoktól, külseje istenien ropogós a pankó morzsától. A ka...
NÉZD MEG A VIDEÓNKAT és készítsd el a receptet! Ha nincs otthon kenyér, esetleg a pékség is zárva, készítsd el az élesztő nélküli Ír szódakenyeret! Készíts saját szakácskönyvet receptkártyáinkkal! 😉 Töltsd le, nyomtasd ki!
Most biztosan azon gondolkodsz, hogy a lakásban nincs elég hely ahhoz, hogy zöldségeket termelj. Sok zöldség esetében lehet, hogy így van, de most megmutatjuk neked, hogy a hagymatermeléshez nem is kell sok hely. Csak tojástartóra lesz szükséged ehhez a módszerhez. Valószínűleg te is mindig eldobod a tojástartót, ahogy elfogynak belőle a tojások, de ezentúl tedd […]
Holnap már húshagyó kedd van, mely a farsangi időszak zárónapja majd hamvazószerdával megkezdődik a keresztények 40 napos nagyböjti időszaka, amely a húsvétra való felkészülés ideje. Így én még a farsang jegyében és egyben a tél búcsúztatására ma fánkot sütöttem, a spanyolok híres churros-át. Bizonyára mindenki ismeri és szereti is ezt az édességet. Egy égetett tészta, amely nagyon hasonlít a mi képviselőfánkunkhoz, de ezt nem sütőben, hanem bő forró olajban kell megsütni. Gyors, egyszerű desszert, melyet fahéjas porcukorban szokás megforgatni és a selymes csokiszósz sem maradhat el mellőle. Bár a spanyolok forró csokoládéval vagy vanília fagylalttal is szívesen fogyasztják. A receptben leírt mennyiség kb 2 fő részére elegendő, így bátran lehet duplázni is. Melegen a legfinomabb, így a sütését célszerű rögtön ebéd utánra időzíteni. Ha gyerekek is fogyasztják, természetesen a rumot hagyjuk ki az öntetből. Churros rumos csokoládé öntettel Hozzávalók: tészta: 240 ml víz 5 dkg vaj 2 ek (barna)cukor 22 dkg liszt 1/2 tk vanília esszencia 3 tojás csipet só sütéshez: 1 liter olaj fahéjas porcukor: 5 dkg porcukor 1 tk őrölt fahéj csokoládé öntet: 10 dkg étcsokoládé 1 dl habtejszín rum - ízlés szerint Elkészítése: Egy edénybe öntjük a vizet, hozzáadjuk a vajat, cukrot, sót, addig melegítjük, míg a vaj felolvad. Hozzáöntjük a lisztet és a vanília esszenciát, állandóan kevergetve addig pirítjuk a tésztát, míg az alja sercegni nem kezd és elválik az edény falától (kb 2 perc). Átöntjük egy másik edénybe és félretesszük egy kicsit hűlni. (3-5 perc) Közben egy tányérban a porcukrot elkeverjük a fahéjjal. A tésztához robotgéppel, egyesével hozzákeverjük a tojásokat, mindegyikkel alaposan eldolgozzuk. A masszát csillagcsöves nyomózsákba kanalazzuk. Az olajat lábasba vagy mély serpenyőbe öntjük, megmelegítjük, a nyomózsákból hosszú csíkokat nyomunk a tésztából az olajba, a csillagcső alatt konyhai ollóval elvágjuk és kb 2 perc alatt szép pirosra sütjük minden oldalát. Egyszerre 4-5 tésztacsíknál többet ne tegyünk a forró olajba! A megsült fánkokat papírtörlőre szedjük, még melegen beleforgatjuk a fahéjas porcukorba. (hidegen már nem ragad rá) A csokoládé öntethez vízgőz fölött összeolvasztjuk a csokoládét a tejszínnel, állandóan kevergetve mártássá sűrítjük, majd belekeverjük a rumot is. A kisült fánkokat még melegen, frissen fogyasztjuk, a csokoládé öntetbe mártogatva.
Hoztunk thait, kínait, japánt, mogyorósat, zöldségeset, csirkéset, kacsamellest, marhásat, sertéshúsost. Melyiket próbálod ki?
Már annyira vágyunk egy jóízű, nyári, bográcsban főtt lecsóra, de sajnos a paprika és paradicsom íze - no meg az ára - még nem kedvez ennek. Dehogy mégiscsak valami lecsós étel kerüljön ma az asztalunkra, így esett a választás erre az igazán ízes, omlósan puha, magyaros húsételre. Nem főztem meg külön a lecsót, csak az alapanyagokat beledobáltam a tepsibe, a húst jól befűszereztem, elősütöttem és egy óra múlva csodás egységgé állt össze az egész, isteni illatokat árasztva a konyhában. Már kész lecsóval is elkészíthető, akkor azt félidőben adjuk a húshoz, illetve ha rögtön köretet is szeretnénk, akkor felkarikázott krumplit tegyünk a hús alá és együtt süssük készre. Mivel sok dolgom nem volt vele, így még gyorsan sütöttem egy pihe-puha pogácsát is, aminek holnap hozom a receptjét. Elkészítési idő: 90 perc Lecsós tarja tepsiben Hozzávalók: 1-2 személyre 2 szelet sertéstarja 5 dkg füstölt szalonna 3 paradicsom 2 TV paprika 1 nagy vöröshagyma 3 gerezd zúzott fokhagyma flekken vagy magyaros fűszerkeverék pirospaprika só őrölt bors Elkészítése: A sertéstarját enyhén kiklopfoljuk, az inas részeket éles késsel átvágjuk, hogy a hús süléskor ne ugorjon össze. A szalonnát zsírjára olvasztjuk, a pörcöket kiszedjük. A hússzeleteket meghintjük a fűszerkeverékkel, enyhén sózzuk, (vigyázat, a fűszerkeverék is sós) borsozzuk, paprikázzuk, mindkét oldalát elősütjük. Tepsi aljára öntjük a megmaradt szalonnazsírt, beletesszük a hússzeleteket, a szalonnapörcöt, ráhalmozzuk a felkarikázott paprikát, hagymát és a negyedekbe vágott paradicsomot, rányomjuk a fokhagymát. Aláöntünk kb 1,5 dl vizet, fóliával letakarva forró sütőbe tesszük, kb 3/4 -1 órát pároljuk. Ha a hús megpuhult, a fóliát levesszük, sütőbe visszatolva mindkét oldalát szép pirosra sütjük, közben a keletkezett lét is elpárologtatjuk alóla. Köretnek frissen főtt rizst vagy tarhonyát kínálunk.
Macskajajra nincs jobb gyógyszer, mint egy jó forró káposztaleves, a korhelyleves. Különös hagyománya van ennek a levesnek nálunk, én is egy évben csak egyszer, ilyenkor az újév első napján szoktam készíteni. Jól esik a megterhelt másnapos gyomornak, igazi gyógyírként tud rá hatni. Én jóféle csípős házi kolbásszal készítem és füstölt hússal gazdagítom, mert azzal ízletesebb, de ha kímélőbb változatot szeretnénk, akkor készíthetjük csak virslivel vagy debrecenivel is, jó sok zöldséget hozzátéve. Sűrű, tartalmas, finom leves, akik az óév utolsó napján nem korhelykedtek, azoknak is jól fog esni, mert kellemesen átmelegíti a szervezetet. Kevés citromlével tehetjük még pikánsabbá, pici cukorral pedig szelídíthetünk az ízén. Jó étvágyat! Korhelyleves Hozzávalók: 50 dkg savanyú káposzta 10 dkg húsos füstölt szalonna 1 vöröshagyma 2-3 g fokhagyma 20 dkg csípős szárazkolbász 30 dkg főtt-füstölt tarja só frissen őrölt bors pirospaprika 3-4 babérlevél 2 dl tejföl 2 ek liszt Elkészítése: A szalonnát felkockázzuk, zsírjára pirítjuk és megfonnyasztjuk rajta a finomra vágott vöröshagymát és zúzott fokhagymát. Tűzről levéve hozzákeverjük a pirospaprikát, hozzátesszük az apróra vágott savanyú káposztát, (kimosni csak akkor kell, ha nagyon sós) kis ideig kevergetve pirítjuk, majd felöntjük 1,5-2 liter vízzel, sózzuk (óvatosan, mert a káposzta is sós), borsozzuk, hozzádobjuk a babérlevelet. Lefedve felforraljuk, majd a lángot mérsékelve kb 15-20 percig főzzük. A kolbász bőrét lehúzzuk, felkarikázzuk, a főtt-füstölt tarját falatnyi darabokra vágjuk és beletesszük ezeket is a levesbe. (én a kolbászt előtte kicsit megpirítottam serpenyőben kevés zsiradékon) Néhány perc főzés után tejfölös habarással besűrítjük a levest, melyhez a lisztet simára keverjük a tejföllel és kevés vízzel, szűrőn át - hogy ne legyen csomós - beleszűrjük a levesbe. A levest összeforraljuk a habarással, jó sok tejföllel, puha kenyérrel, forrón tálaljuk.
A tésztasaláták nagy kedvenceim, mert könnyű, mégis energiát adó ételek és szinte minden fellelhető otthoni maradék eltüntetésére, valamint a család és nagyobb "tömegek" jóllakatására is alkalmasak. Munkahelyi búcsúztatókra, összejövetelekre gyakran szoktam készíteni, mindenki szívesen fogyasztja és mivel ezek az események ebéd időben szoktak lenni, így egyúttal meg van oldva a főétkezés. Piknikezéshez is rendkívül ideális. Most hűtőürítés kapcsán jutott eszembe, hogy már régen készítettem, így ma erre esett a választásom. Elkészítési idő: 30 perc Tésztasaláta gazdagon Hozzávalók: 20 dkg száraz tészta ( pl.: orsó, penne, csavart, kiskagyló) 2 pár virsli 1 kukoricakonzerv 1 bögrényi zöldborsó ½ piros kaliforniai paprika ½ sárga kaliforniai paprika 2 főtt tojás 2 dl majonéz 3 dl tejföl só őrölt bors mustár cukor citromlé Elkészítése: A tésztát enyhén sós, lobogó vízben "fogkemény"-re főzzük. A tojásokat és a borsót is megfőzzük, kukoricát leszűrjük, leöblítjük. A paprikákat kis kockákra vágjuk, főtt tojás, virslit felkarikázzuk. Az összes hozzávalót egy nagy tálba tesszük, elkeverjük, ráöntjük a majonézzel elkevert tejfölt, melyet még ízesíthetünk mustárral, sóval, borssal, cukorral, citromlével. (házi majonéz esetében ez már mind benne van) Sózzuk, borsozzuk. 1-2 órára a hűtőbe tesszük, hogy összeérjen a saláta. TIPP: Virsli helyett főtt tarjával, sonkával vagy fűszeres sült csirkemellel is készíthetjük. Beleapríthatunk egy csokor újhagymát vagy egy fej lila hagymát is, adhatunk hozzá néhány szem koktélparadicsomot, uborkát, sajtkockát. A majonézes öntetbe keverhetünk egy kis Erős Pistát vagy chili pasztát.